W wielu budynkach wielorodzinnych do tej pory używane są kotły z komorą otwartą pracujące na wspólnym przewodzie kominowym. Mieszkańcy takich domów stojąc przed wymianą pieca gazowego, mają nie lada kłopot, ponieważ nie mając własnego przewodu kominowego, mogą albo negocjować z innymi lokatorami wspólną inwestycje w komin i zastosowanie nowoczesnych kotłów kondensacyjnych, albo pozostać przy urządzeniu z komorą otwartą.

  To drugie rozwiązanie z uwagi na koszty i problemy organizacyjne wybierane jest najczęściej. Niestety z uwagi na zmiany przepisów kilka lat temu większość producentów urządzeń gazowych porzuciła rozwój pieców z komorą otwartą i zostawiła w swojej ofercie jedno podstawowe urządzenie oparte o założenia konstrukcyjne czasami jeszcze z ubiegłego wieku. Także dla osób z własnym kominem w domu jednorodzinnym lub wielorodzinnym pozostanie przy komorze otwartej to oszczędności i takie urządzenie będzie naturalnym wyborem.

  Firma Bosch postanowiła wprowadzić nowe urządzenie z komorą otwartą o nazwie Junkers Cerastar Smart. Dzięki temu kliencie skazani na kocioł z komorą otwarta mogą korzystać z kilku istotnych udogodnień.

  Po pierwsze proste sterowanie kotłem. Kocioł posiada panel sterujący Bosch Heatrtonic 3 z panelem LCD. Dzięki temu nastawa parametrów układu CO i CWU jest prosta i intuicyjna. Dodatkowo można wykorzystać całą gamę automatyki i termostatów pokojowych i pogodowych firmy Junkers Bosch ze złączem eBUS.

  Cichsza praca kotła. Kocioł Junkers Cerastar Smart odznacza się niskim poziomem emisji hałasu na poziomie 44dB, co jest bardzo ważne w mieszkaniu gdy kocioł nie ma dedykowanego pomieszczenia.

  Wysokie bezpieczeństwo użytkowania – dwa czujniki ciągu kominowego dbają bezpieczna prace kotła i automatycznie dokonują jego wyłączenia w przypadku zaniku ciągu kominowego. Jeden czujnik umieszczony jest w przerywaczu ciągu a drugi pod planikiem.

  Aktualna oferta:

  Piec dwufunkcyjny Junkers Cerastar Smart 10,6-24kW