W naszej ofercie kotłów elektrycznych do instalacji centralnego ogrzewania znajduje się obecnie  siedem urządzeń  z serii Bosch Tronic Heat 3500.

  Urządzenia z tej serii to nowoczesne piece elektryczne zasilane z sieci 230V oraz 400V z grzałkami oporowymi znakomite do zastosowań związanych z fotowoltaiką jak i podstawowe źródło ogrzewania dla domów z ogrzewaniem bezemisyjnym.

  Wybierając piec elektryczny Bosch TH, należy zwrócić uwagę na kilka aspektów:

  • moc pieca elektrycznego – kocioł elektryczny będzie urządzeniem elektrycznym o największej mocy w domowej instalacji elektrycznej. Przed zakupem warto skonsultować moc pieca i dopasować ją do naszych potrzeb mając na uwadze możliwości instalacji elektrycznej w budynku jak i parametry przyłącza energetycznego.
  • rodzaj instalacji C.O. – kotły Bosch TH są przystosowane do pracy w instalacjach zamkniętych o ciśnieniu minimum 0,6 Bara. Jeżeli planujemy podłączenie pieca TH do instalacji z piecem stałopalnym. to należy oddzielić te urządzenia wymiennikiem ciepła i sekcja kotła elektrycznego powinna być w obwodzie zamkniętym a kotła stałopalnego w obwodzie otwartym. Kotły Bosch TH posiadają czujnik ciśnienia, który uniemożliwi ich start w instalacji pod ciśnieniem atmosferycznym.
  • zastosowanie – jasno trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czy piec elektryczny będzie tylko urządzeniem wspomagającym np. na potrzeby wykorzystania nadprodukcji z układu fotowoltaicznego czy też ma posiadać zapas mocy na ogrzanie budynku nawet w największe mrozy (podstawowe lub awaryjne źródło ciepła)

  Ofertę urządzeń Bosch TH można w dużym uproszczeniu podzielić na dwie grupy.

  Pierwsza grupa to urządzenia o mocy maksymalnej do 9kW.

  Powyższe urządzenia sprawdzą się jako:

  • główne źródło ciepła w mieszkaniach i nowoczesnych domach jednorodzinnych o powierzchni do około 120m2
  • jako źródło wspomagające do wykorzystania nadprodukcji z fotowoltaiki w zakresie od 2000 do 10 000 kWh w rocznym okresie rozliczeniowym.

  Druga grupa to piece elektryczne o większej mocy:

  Te modele będą najlepszym wyborem dla osób, które szukają kotła elektrycznego jako głównego źródła ciepła w dużych domach od 100 do 300m2, lub zapasowego ogrzewania o mocy, która pozwoli ogrzać dom nawet w największe mrozy i może w 100% zastąpić w zakresie C.O. kocioł stałopalny, gazowy lub olejowy.

  Z uwagi na modułową budowę sekcji grzewczej i możliwość obniżenia mocy w na panelu sterującym te urządzenia także sprawdzą się jako bardzo dobrze jako wspomaganie ogrzewania z wykorzystaniem energii z paneli fotowoltaicznych.